Salvador Dali - Chrystus św. Jana od...
Salvador Dali - Chrystus św. Jana od...
Salvador Dali - Chrystus św. Jana od...

Salvador Dali - Chrystus św. Jana od Krzyża

215,25 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Salvadora Dali Chrystus św. Jana od Krzyża wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

W 1952 roku rysunek zainspirował Salvadora Dalí, który tak pisał o genezie swego obrazu: "Wszystko zaczęło się w 1950 roku od kosmicznego snu, w czasie którego zobaczyłem obraz w kolorze. W moim śnie przedstawiał jądro atomu. Później jądro otrzymało metafizyczne znaczenie: widzę w tym jedność wszechświata - Chrystusa! Po drugie dzięki ojcu Brunowi, karmelicie, zobaczyłem postać Chrystusa narysowaną przez świętego Jana od Krzyża; wymyśliłem geometryczną konstrukcję zawierającą trójkąt i koło, estetyczne podsumowanie wszystkich moich wcześniejszych doświadczeń i umieściłem mojego Chrystusa w środku trójkąta".

Rewolucyjnośc tego obrazu polega na innym spojrzeniu na Ukrzyżowanego, na spojrzeniu "z góry" - na spojrzeniu jakby pochodzącym od Boga Ojca.
Chrystus narysowany przez świętego Jana od Krzyża jest owocem nie tylko zdolności artystycznych, ale przede wszystkim owocem niezwykłego przeżycia mistycznego. Dokonał przewrotu w historii sztuki i poglądach teologicznych na Ukrzyżowanego.

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}