Leonardo Da Vinci - Zwiastowanie
Leonardo Da Vinci - Zwiastowanie
Leonardo Da Vinci - Zwiastowanie

Leonardo Da Vinci - Zwiastowanie

130,38 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Leonarda Da Vinci Zwiastowanie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Mimo, że wiele prac Leonarda da Vinci zaginęło znany jest pierwszy namalowany przez niego obraz. Mowa o „Zwiastowaniu”, przed przystąpieniem do którego artysta ćwiczył formę, w jakiej ma ono zostać wykonane. Wykonał między innymi studium szaty siedzącej postaci. Leonardo prowadził studia szat postaci, nakładając na gliniane figury sukna, które były nasączone surową gliną. Z tamtego okresu zachował się także jeden z rysunków przedstawiający rękaw anioła.

Wydarzenia na obrazie wydają się rozgrywać tuż obok. Obecność przedmiotów codziennego użytku i sposób konstruowania architektoniki pogłębiają to wrażenie. Spotkanie Marii i Gabriela Archanioła zostało opowiedziane za pomocą języka niewerbalnego. Anioł w pozycji klęczącej unosi rękę w geście pozdrowienia i przekazuje posłanie. Biała lilia w lewej ręce anioła stanowi symbol Niepokalanego Poczęcia Maryi. Natomiast Maryja, unosząc rękę, wyraża powitanie i radość. Scenerią wydarzeń jest ogród otoczony murem. Maryja jest przedstawiona w pozycji siedzącej przed domem, którego styl architektoniczny odnosi się do epoki renesansu. W prawej części obrazu pojawiają się pewne niedoskonałości. Prawe ramię Maryi jest za długie, a jego usytuowanie przestrzenne w stosunku do pulpitu jest nieprzejrzyste. Te cechy pozwalają przypuszczać, iż jest to jedna z najwcześniejszych prac malarza.

 


Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}