Pieter Brueghel Starszy - Myśliwi na...
Pieter Brueghel Starszy - Myśliwi na...
Pieter Brueghel Starszy - Myśliwi na...
Pieter Brueghel Starszy - Myśliwi na...

Pieter Brueghel Starszy - Myśliwi na Śniegu

238,62 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Pietera Brueghela Myśliwi na Śniegu wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Pieter Bruegel Starszy powszechnie nazywany jest chłopskim ze względu na tematykę, którą podejmował. Malarz stworzył cały cykl przedstawiający cztery pory roku. Obraz Myśliwi na śniegu ilustruje zimę. Seria obrazów, do których należy dzieło, nawiązuje do długiej, sięgającej jeszcze średniowiecza tradycji umieszczania w modlitewnikach i brewiarzach wykonanych z wielką starannością i szczegółowością miniatur przedstawiających życie dworu i wsi.

Cykl ten składał się z sześciu desek namalowanych w 1565 dla Niclaesa Jonghelincka, które w 1594 stały się własnością Habsburgów, a następnie zostały przekazane miastu Antwerpia jako gwarancja majątkowa. W 1659 pozostało już tylko pięć malowideł, które dziś znajdują się w Wiedniu, Pradze i Nowym Jorku. Są to: Sianokosy, Żniwa, Powrót stada i Pochmurny dzień.

 


Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}