Jean-Honore Fragonard - Huśtawka
Jean-Honore Fragonard - Huśtawka
Jean-Honore Fragonard - Huśtawka

Jean-Honore Fragonard - Huśtawka

6972
154,98 zł
Brutto

Obraz Jean-Honore Fragonard - Huśtawka na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja dzieła Jean'a Honore'a Fragonarda ma grubość 2 cm i jest gotowa do powieszenia na ścianie. Jesteśmy bezpośrednim producentem oferowanych obrazów, obrazy są odporne na słońce i wodę.

Rozmiar obrazu

 

Huśtawka, Jean-Honore Fragonard , był jednym z głównych przedstawicieli sztuki rokoka po objęciu władzy przez Ludwika XV. Jego ulubionymi motywami malarskimi były frywolne igraszki, podteksty erotyczne oraz wabiące spojrzenia. Fragonard uważany jest za malarza, którego prace najlepiej odzwierciedlają nastrój radosnej i rozbawionej epoki rokoka. Proste, codzienne czynności przetwarzał w wysmakowane sceny, mające służyć jedynie pięknu miłości. Zamiłowanie do lekkich i wdzięcznych scen erotycznych, wytworny rysunek, dynamiczna kompozycja o wyraźnie zaznaczonym rytmie oraz mistrzostwo kolorystyczne uczyniły z Fragonarda jednego z najbardziej znanych ilustratorów obyczajów epoki.
Kolory nakładane szybkimi pociągnięciami pędzla zdają
się wibrować. Barwy najczęściej są lekko przytłumione i rozbielone, pastelowe, zgodnie z wymogami ówczesnej mody.
Obraz „Huśtawka” powstały na zamówienie francuskiego kleru, przedstawia młodzieńca leżącego za krzewem róży. Przez przypadek dostępuje on zaszczytu ujrzenia pięknego widoku, jakim są nóżki ukochanej, której wytworna suknia została „rozwiana” przez wiatr.
W początkowym założeniu huśtawka miała być popychana przez biskupa. Na taką wersję obrazu nie zgodził się jednak zleceniodawca. Biskup został zastąpiony ogrodnikiem.
Huśtającą się damę w kapeluszu i zwiewnej pastelowo różowej sukni oświetla łagodny, ciepły promień słońca wyłaniający się spoza gąszczu drzew.
Damie nieopatrznie spadł lewy bucik, więc wysunęła nogę do przodu, odsłaniając młodzieńcowi oczekiwany widok.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}