Pieter Brueghel Starszy - Żniwa...
Pieter Brueghel Starszy - Żniwa...
Pieter Brueghel Starszy - Żniwa...
Pieter Brueghel Starszy - Żniwa...
Pieter Brueghel Starszy - Żniwa...
Pieter Brueghel Starszy - Żniwa...

Pieter Brueghel Starszy - Żniwa Żniwiarze

6966
345,00 zł
Brutto

Obraz Pieter Brueghel Starszy - Żniwa Żniwiarze na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja dzieła Pietera Brueghela Starszego ma grubość 2 cm i jest gotowa do powieszenia na ścianie. Jesteśmy bezpośrednim producentem oferowanych obrazów, obrazy są odporne na słońce i wodę.

Obrazy Koncepcyjne

 

Podobnie jak w wielu innych obrazach Pietera Brueghela, malarz skoncentrował się na chłopach i pracy przez nich wykonywanej. Obraz należy do cyklu obrazów przedstawiających poszczególne miesiące odpowiednie dla danej pory roku, wykonane dla prywatnego zleceniodawcy Niclaesa Jonghelincka. Wszystkie miały podobne formaty. Obecnie zachowało się jedynie pięć płócien: Myśliwi na śniegu, Sianokosy, Żniwa, Powrót stada i Pochmurny dzień.

Kolory użyte w obrazie oddają atmosferę panująca podczas lata. Dominującymi kolorami na obrazie są barwy ciepłe m.in: odcienie żółci, mające na celu sprawić odczucie ciepła emanującego z letniego pejzażu. Na pierwszym planie obraz przedstawia grupę odpoczywających chłopów, spożywających posiłek po ciężkiej pracy w polu w cieniu gruszy. Na drugim planie można dostrzec postacie robotników pracujących przy zbiorze pola pszenicy, oraz chłopki pracujące przy wiązaniu snopów. W dalszej części obrazu widoczny jest rozległy pejzaż wsi położonej nad brzegiem zatoki morskiej.

 

źródło: wikipedia

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}