Michelangelo Merisi da Caravaggio -...
Michelangelo Merisi da Caravaggio -...
Michelangelo Merisi da Caravaggio -...
Michelangelo Merisi da Caravaggio -...

Michelangelo Merisi da Caravaggio - Ścięcie Jana Chrzciciela

5025
59,04 zł
Brutto

Obraz Michelangelo Merisi da Caravaggio - Ścięcie Jana Chrzciciela na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.


Reprodukcja dzieła Michelangela Merisi da Caravaggio ma grubość 2 cm i jest gotowa do powieszenia na ścianie. Jesteśmy bezpośrednim producentem oferowanych obrazów, obrazy są odporne na słońce i wodę.

Rozmiar obrazu

 

Obraz Ścięcie św. Jana Chrzciciela uważa się za najznakomitsze dzieło Caravaggio z okresu przebywania na Malcie. Artysta był wtedy w szczycie formy, w mistrzowski sposób posługiwał się światłocieniem i wykorzystywał sprawdzone i wypracowane we wcześniejszych pracach elementy, takie jak np. twarz zrozpaczonej, starej kobiety. Stosował również nowatorskie rozwiązania kompozycyjne. Temat tej pracy musiał być mu wyjątkowo bliski, bo sam zagrożony karą śmierci po pobiciu jednego z rycerzy mógł również znaleźć się w rękach oprawcy. O wyjątkowości obrazu dla samego autora świadczy sygnatura umieszczona w niewielkiej plamie krwi obok głowy świętego, a jest to jego jedyne podpisane dzieło. To właśnie w oratorium konkatedry, w którym zawisł obraz odbyła się ceremonia wydalenia Caravaggia z zakonu joannitów. Malarz znany z wielu awantur i hulanek uciekł wtedy na Sycylię.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}