Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy...
Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy...
Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy...
Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy...
Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy...
Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy...

Hieronim Bosch - Ogród rozkoszy ziemskich

478,47 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Hieronima Boscha Ogród rozkoszy ziemskich wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Poliptyki

 

Całość przedstawia Stworzenie Świata oraz wpływ zła i grzechu na ludzi. Centralny panel - "Ogród rozkoszy ziemskich" mierzy 220 centymetrów wysokości i 195 cm szerokości. Boczne panele - "Ziemski Raj" (Ogród Eden) (z lewej) i "Piekło" (z prawej) - mają 220 cm wysokości i po 95 cm szerokości każdy.

Przypuszcza się, że obraz powstał na zamówienie bogatej rodziny szlacheckiej. Obecny tytuł części centralnej odnosi się również do całości. W inwentarzu dóbr Hiszpańskiej Korony, tryptyk zarejestrowano jako "Obraz z owocami drzewka truskawkowego".

Od czasów powstania tryptyku dominuje pogląd, że celem obrazu było potępienie wad i słabości skazujących ludzi na piekielne męki. Interpretacje różnią się jednak co do szczegółów i znaczenia konkretnych alegorii. Jedni widzą tu przedstawienie grzechów głównych, inni odczytują aluzje do rozmaitych herezji.

Najsłynniejsze dzieło Boscha przedstawia biblijne stworzenie świata, a także wpływ grzechu oraz zła na ludzi. Na centralnej części tryptyku widzimy tytułowy ogród. Przedstawia on upadek ludzkości i zwycięstwo grzechu. Nadzy ludzie spędzają czas na cielesnych igraszkach, jedzeniu oraz piciu. Na pierwszym planie kłębią się liczne grupy kochanków i galopujący na różnego rodzaju zwierzętach szpalery ludzi.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}