Edouard Manet - Śliwowica
Edouard Manet - Śliwowica
Edouard Manet - Śliwowica

Edouard Manet - Śliwowica

49,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Edouarda Manet Śliwowica wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Mimo dobrych chęci Maneta, jego obrazy bardzo często wywoływały skandale. Kiedy malarz przedstawiał nago swoje kochanki, zarzucano, że z pewnością są to prostytutki. Gdy malował je w sposób naturalny, bez zbytniego upiększania, krzyczano, że przypominają goryla (jak np. „Olimpia”). Być może pewne niedopowiedzenia sprawiały, że publika interpretowała dzieła po swojemu, zwykle niezbyt pochlebnie. Podobna historia mogła dotyczyć obrazu „Śliwowica”. Manet przedstawił na nim zamyśloną kobietę z kieliszkiem śliwkowej brandy. Wielu interpretatorów twierdzi, że śliwka ma nawiązanie powieści Ulisses J. Joyce’a, przez co ma symbolizować seksualność. Jak i w związku z innymi dziełami malarza, tak i tutaj podejrzewano, że modelka może być prostytutką, jak zwykle jednak okazało się, że nią nie jest. W istocie Manet sportretował aktorkę Ellen Andree, którą w podobnej scenerii, przy absyncie, sportretował również Edgar Degas.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}