Johannes Vermeer - Kobieta z lutnią
Johannes Vermeer - Kobieta z lutnią
Johannes Vermeer - Kobieta z lutnią

Johannes Vermeer - Kobieta z lutnią

79,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Johannesa Vermeera Kobieta z lutnią wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Vermeer bardzo często przedstawiał kobiety z instrumentami muzycznymi, jednak czy może to mieć jakąś szczególną symbolikę?

Przede wszystkim warto pamiętać, że muzyka była jednym z popularniejszych tematów malarstwa holenderskiego. Vermeer ponadto żył w epoce, w której przeminęły już walki o niepodległość kraju, a ludzie mogli znowu docenić spokojny tryb życia i oddać się rozrywkom. Człowiekowi zamożnemu niemal wypadało słuchać koncertów czy organizować je pod własnym dachem.

Uwagę zwraca jednak to, że Vermeer w podobny sposób ukazuje kobiety przy wszelkich czynnościach. Haftujące, grające, czytające są zwykle przedstawione w domowych wnętrzach, z nieprzeniknionymi spojrzeniami. Zdaje się, że kotłuje się w nich jakaś nieodgadniona namiętność. Vermeer bardzo często stosował symbolikę dostrzegalną dopiero po pewnym zastanowieniu. Przykładem niech będzie lutnia, której znaczenie metaforyczne często wiązane jest z seksualnością.Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.