Juliusz Kossak - Konie
Juliusz Kossak - Konie
Juliusz Kossak - Konie

Juliusz Kossak - Konie

49,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Juliusza Kossaka Konie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Wielbicieli jeździectwa może zainteresować szczególnie twórczość Juliusza Kossaka. Specjalizował się on w malarstwie batalistycznym i historycznym, jednak jego ulubionym tematem były konie. W 1844 Kossak, dzięki znajomości i protekcji Gwalberta Pawlikowskiego oraz Kazimierza i Juliusza Dzieduszyckich, wszedł w środowisko ziemiańskie. Zaczął swoją drogę artystyczną do sławy. Miał wielu mecenasów, a przebywając w ich dworach obserwował życie arystokracji, co dało mnóstwo okazji do malowania scen z polowań, koni i stadnin.

Mieszkańcy Krakowa z pewnością nieraz słyszeli już o Kossakówce. To nie tylko neogotycki dworek, ale przede wszystkim dom rodzinny Kossaków. Kossakówka zawsze tętniła życiem. Aż do II wojny światowej była domem otwartym dla inteligencji i sfer artystycznych Krakowa. Można tam było spotkać: Adama Asnyka, Henryka Sienkiewicza, Stanisława Witkiewicza, Józefa Chełmońskiego Juliana Fałata, Juliana Tuwima, Boya, Józefa Conrada czy Ignacego Paderewskiego i wielu jeszcze innych, znanych artystów malarzy, muzyków, pisarzy i aktorów.

Co w obrazach Juliusza Kossaka dostrzega znawcy koni? Prawdopodobnie rozpoznają nie tylko rasę zwierząt, ale i wiek, sposób poruszania się, ogólną anatomię, pewne rysy charakteru i płeć. Juliusz nie bez powodu nazywany jest jednym z najwybitniejszych portrecistów konnych. Swoją wiedzę zdobył na licznych wyjazdach, polowaniach, odwiedzając wszelkie rodzaje stajni, hodowle, a nawet… rzeźnie. 

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}