Diego Velázquez - Toaleta Wenus
Diego Velázquez - Toaleta Wenus

Diego Velázquez - Toaleta Wenus

119,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Diego Velázqueza Toaleta Wenus wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Malowanie nagich kobiet przez hiszpańskich artystów było, z powodu inkwizycji i kar (ekskomuniki lub banicji), bardzo niebezpieczne. To dlatego do dnia dzisiejszego przetrwało bardzo niewiele aktów z XVI- i XVII-wiecznej Hiszpanii. Autorem jednego z dwóch zachowanych jest F. Goya, drugiego zaś Diego Velazquez. Mowa o dziele przedstawiającym boginię Wenus. Według interpretatorów pozycja modelki nawiązywać ma do poczucia wstydu i przyzwoitości, według innych scena jest alegorią moralną, gdzie lustro symbolizuje nietrwałość piękna i życia. Mimo, że pruderyjne czasy przeminęły, ten niewinny obraz wzbudził sporą sensację również po latach. 11 marca 1914 roku jedna z sufrażystek zniszczyła siedmioma uderzeniami siekiery pośladki Wenus. Obraz musiał zostać poddany renowacji.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}