Pablo Picasso - Rodzina Saltimbanques
Pablo Picasso - Rodzina Saltimbanques
Pablo Picasso - Rodzina Saltimbanques

Pablo Picasso - Rodzina Saltimbanques

189,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Pabla Picasso Rodzina Saltimbanques wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Większość ludzi kojarzy Pabla Picasso głównie z kubizmem, warto jednak zwrócić uwagę również na inne etapy jego twórczości. Drugim, zaraz po melancholijnym okresie błękitnym, był tzw. „okres różowy”. Przypada na lata przeniesienia się malarza do Paryża oraz znajomości z jego pierwszą towarzyszką Fernandą Olivier. Przypuszcza się, że miała ona bezpośredni wpływ na podjęcie nieco mniej ponurych wątków przez artystę. Malarz wciąż pogrążony jest w melancholii po samobójstwie przyjaciela, jednak miłość do Fernandy pomaga mu stanąć na nogi. Zaczyna malować radości życia, ale porusza też wątki dotyczące egzystencjalnego niepokoju. W jego twórczości pojawiają się motywy cyrkowe, a sam artysta zaczyna utożsamiać się z arlekinem, który staje się jego osobistym symbolem.

 Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}