Leonardo Da Vinci - Dama z gronostajem
Leonardo Da Vinci - Dama z gronostajem

Leonardo Da Vinci - Dama z gronostajem

154,98 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Leonarda Da Vinci Dama z gronostajem wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

 „Dama z gronostajem” jest jednym z najsłynniejszych obrazów Leonarda da Vinci, do tego jedynym znajdującym się w Polsce. Warto z tych względów przypomnieć kim właściwie jest sportretowana kobieta. Obraz przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludovico Sforzy. Trzymane przez modelkę zwierzę nie jest przypadkowe. Jego grecka nazwa galée zawiera się w nazwisku Gallerani – jest więc nawiązaniem do nazwiska kobiety. Zwierzę jest również czytelnym symbolem Ludovica Sforzy, nazywanego przez współczesnych „Ermellino” czyli „Gronostaj”. W czasie portretowania Cecylii prowadzono już pertraktacje w sprawie mariażu Ludovica z Beatrice d'Este; Leonardo da Vinci nie mógł w związku z tym ukazać kochanków splecionych w miłosnym uścisku. Gronostaj, spoczywający na łonie modelki, jest zawoalowanym przedstawieniem tej sytuacji. Zgodnie z antyczną tradycją łasiczka może być również pojmowana jako alegoria macierzyństwa. Artysta umieścił zwierzątko w taki sposób, by zakrywało brzemienność modelki, jednocześnie w symboliczny sposób mówiąc o jej błogosławionym stanie.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}