Hokusai Katsushika - Wielka fala w...
Hokusai Katsushika - Wielka fala w...
Hokusai Katsushika - Wielka fala w...

Hokusai Katsushika - Wielka fala w Kanagawa

142,68 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Hokusai Katsushika Wielka fala w Kanagawa wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Jest to jeden z wielu obrazków z cyklu barwnych drzeworytów w stylu ukiyo-e autorstwa Katsushiki Hokusai'a, tworzonych w latach 1823-1829. Wielka fala Kanagawa to najbardziej znany drzeworyt tego artysty. Został on opublikowany w 1830 roku u wydawcy Eijudō z Edo. Chociaż nazwa mówi o 36 widokach, kolekcja składa się z 46 grafik. Ilość prac została zwiększona po sukcesie w sprzedaży rycin. Każda z grafik przedstawia świętą górę Fudżi w rozmaitych porach dnia i warunkach atmosferycznych.Na impresjonistów takich jak np. van Gogh czy Claude Monet spory wpływ wywarła sztuka japońska. Przykładem artysty, który stanowił dla nich bezpośrednią inspirację może być Hokusai Katsushika. Artysta dożył 88 lat nieustannie malując i sam określał siebie „starcem opętanym malarstwem”. Oto jak pisał sam o sobie: „Jako sześciolatek nabrałem manii rysowania przedmiotów, a od skończenia lat pięćdziesięciu, często publikuję swoje rysunki. Jednak pośród tego, co stworzyłem przez ostatnie siedemdziesiąt lat, nie ma nic godnego uwagi. W wieku siedemdziesięciu trzech lat pojąłem istotę budowy zwierząt, ptaków, owadów i ryb, a także istotę życia ziół i roślin. Dlatego też, kiedy skończę lat osiemdziesiąt sześć, pójdę dalej. W wieku lat dziewięćdziesięciu jeszcze bardziej zgłębię ich ukryty sens, a kiedy będę miał lat sto, być może osiągnę boski wymiar. Kiedy skończę sto dziesięć lat, najdrobniejsza kreska i kropka będą żyły własnym życiem. Jeśli mógłbym wyrazić jakieś życzenie, to prosiłbym tych, którzy dożyją tego czasu, by sprawdzili, czy to, o czym mówię, okaże się prawdą.”

 

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}