Gustav Klimt - Pocałunek
Gustav Klimt - Pocałunek
Gustav Klimt - Pocałunek

Gustav Klimt - Pocałunek

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Gustava Klimta Pocałunek wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.

Rozmiar obrazu

 

Obraz został namalowany farbami olejnymi na płótnie w wymiarze 180 cm x 180 cm. Do stworzenia dzieła autor wykorzystał również płatki złota.

Obraz przedstawia zatraconą w miłosnym objęciu parę kochanków na skarpie łąki kwiatowej. Kochankowie odziani w złote szaty zostali uchwyceni w pozie sugerującej zbliżający się pocałunek.

"Złoty okres" w którym powstało dzieło, to okres malarskiej fascynacji Klimta złotem. Wiele obrazów powstałych w tym okresie przez artystę posiada bogate zdobienia wykonane z płatków szczerego złota. Prawdopodobnie popularność Pocałunku wynika również z zastosowania tej techniki. Z jednej strony złoto w sztuce budzi przede wszystkim mistyczne i religijne skojarzenia, z drugiej posiada realną wartość utożsamianą z wysoką ceną. W tym okresie artysta tworzył pracę na skalę międzynarodową i awansował do elity najdroższych malarzy portretowych Europy.

 

źródło: wikipedia

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}