Vincent van Gogh - Autoportret z...
Vincent van Gogh - Autoportret z...

Vincent van Gogh - Autoportret z zawiązanymi uszami i fajką

79,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Vincenta van Gogh Autoportret z zawiązanymi uszami i fajką wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Fakt, że van Gogh stracił ucho, i że prawdopodobnie odciął je sobie sam jest dość powszechnie znany. Jak jednak do tego doszło i co się stało z uchem?

 W 1888 roku van Gogh przeniósł się z Paryża do Arles na południu Francji, gdzie pragnął stworzyć pewną artystyczną bohemę. Między nim a jego zaproszonym bliskim znajomym Paulem Gauguin dochodziło do sprzeczek. Oficjalna wersja mówi, że podczas jednej z kłótni van Gogh chwycił za brzytwę, by zagrozić znajomemu, po czym sam obciął sobie ucho.

Niektórzy historycy uważają jednak na podstawie korespondencji malarzy, że to Gauguin chwycił za szpadę i zranił gospodarza po kłótni, w wyniku której postanowił opuścić dom van Gogha.

Dalszy ciąg zdarzeń nie budzi jednak sporów: van Gogh owinął obcięte ucho materiałem i oddał je jednej z prostytutek w domu publicznym. Wykrwawiającego się artystę znalazła w końcu policja.Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}