Wassily Kandinsky - Widok na Murnau
Wassily Kandinsky - Widok na Murnau

Wassily Kandinsky - Widok na Murnau

82,41 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Wassily Kandinsky Widok na Murnau wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Wassily Kandinsky jest interesującym malarzem, jednak trudno docenić jego sztukę nie znając jej korzeni oraz założeń metafizycznych twórcy. Dzisiaj chcemy wspomnieć jednak o pewnych aspektach życia malarza, które zaważyły na jego późniejszej twórczości. Jako członek misji prowadzonej przez Cesarskie Towarzystwo Geograficzne wyjechał na dwa miesiące do obwodu wołogdziańskiego (północno-wschodnia Rosja). Zajmował się tam m.in. zbieraniem informacji o obyczajach pogańskich, które przetrwały w owym regionie. Dzięki tej podróży odkrył bogactwo folkloru rosyjskiego, który wyraźnie odcisnął się w wyobraźni twórcy. Zaskoczyły go w szczególności tamtejsze stroje ludowe i wyposażenie wnętrz lecz w szczególności malowany wystrój chłopskich chat. Co ciekawe, Wassily poślubił własną kuzynkę, Annę Szemiakinę. Razem z nią, po ukończeniu studiów w 1892 roku wyjechał do Paryża.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}