Jan van Eyck - Zwiastowanie
Jan van Eyck - Zwiastowanie
Jan van Eyck - Zwiastowanie
Jan van Eyck - Zwiastowanie

Jan van Eyck - Zwiastowanie

119,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Jana van Eyck Zwiastowanie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Jan van Eyck jako jeden z pierwszych malarzy europejskich XV wieku zaczął stosować w swoich obrazach technikę olejną – nie mieszając jednak farb na palecie, lecz nakładając laserunki. W połowie XVI stulecia wynalazek malarstwa olejnego zwykło się przypisywać braciom van Eyck. W rzeczywistości już w XII wieku mnich Teofil zalecał rozcieranie barwników w oleju orzechowym. Do oleju lnianego bracia van Eyck dodawali żywic, dzięki czemu farba wolniej schła. Taka technika gwarantuje efekt świetlistości. Van Eyck nie używał farb kryjących, a jego kolorystyka miała charakter barwnych filtrów. Dążył do wiernego przedstawienia rzeczywistości, choćby poprzez zastosowanie perspektywy powietrznej.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}