Bernardo Bellotto - Rynek w Dreźnie
Bernardo Bellotto - Rynek w Dreźnie
Bernardo Bellotto - Rynek w Dreźnie
Bernardo Bellotto - Rynek w Dreźnie

Bernardo Bellotto - Rynek w Dreźnie

107,01 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Bernarda Bellotto Rynek w Dreźnie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Bernardo Bellotto (zw. Canaletto lub Canaletto młodszym – przedstawiciel weneckiego malarstwa wedutowego, był Włochem. Malarstwa uczył się w pracowni swojego wuja Canala, również zwanego Canalettem. Nim przybył do Polski, działał w Wenecji i innych włoskich miastach, potem w Wiedniu, Dreźnie, Monachium i Pirnie, gdzie zasłynął jako malarz wedut – niewielkich wymiarów pejzaży przedstawiających widoki miast.

Na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego zyskał pozycję nadwornego malarza. Na zlecenie króla pracował przy dekorowaniu Zamku Ujazdowskiego; namalował we wschodnim skrzydle freski i fragmenty ornamentalne (prace te uległy zniszczeniu przy przebudowie zamku w 1784), a wraz ze swoim synem Lorenzem wykonał 14 obrazów przedstawiających antyczny Rzym. Jego głównym dziełem jest galera 30 wedut Warszawy i pałacu w Wilanowie, które umieszczono w oddzielnej Sali Prospektowej (zwanej też Salą Canaletta) na Zamku Królewskim. Do dzisiejszych czasów zachowało się tych wedut 24.

 

Jedną z osób, dzięki którym możemy przyjrzeć się oświeceniowemu życiu miejskiemu jest Bernardo Bellotto, bardziej znany jako Canaletto. Artysta stworzył wiele przedstawień Wenecji, Drezna, Monachium, Pirny, ale i polskich miast.  Co ciekawe, to właśnie dzięki jego pełnym szczegółów pracom możliwe było powojenne odbudowanie Warszawy według pierwowzoru.

 

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}