Paul Gauguin - Scena z tahitańskiego...
Paul Gauguin - Scena z tahitańskiego...
Paul Gauguin - Scena z tahitańskiego...
Paul Gauguin - Scena z tahitańskiego...

Paul Gauguin - Scena z tahitańskiego życia

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Paula Gauguin Scena z tahitańskiego życia wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

W życiu Paula Gauguin nie tylko egzotyczne zakątki odegrały dużą rolę, ale przede wszystkim- ich mieszkańcy. W swoich podróżach malarz poszukiwał miejsc nie skażonych cywilizacją, pozbawionych sztuczności życia wielkomiejskiego. Niezwykle fascynowały go również kobiety zamieszkujące krainy, które odwiedzał. W 1891 roku, gdy jego sztuka znajdowała się w największym rozkwicie, osiedlił się na Tahiti z pewną Anglo- Tahitanką, dość szybko jednak poznał inną miejscową dziewczyną, która została jego modelką. Koniec życia spędził z kolei z czternastoletnią dziewczyną, która urodziła mu córkę. Malarz bardzo ceniąc rodzimych mieszkańców bardzo często występował w ich obronie, co doprowadziło w końcu do skazania na więzienie przez władze kolonialne. Zmarł na jednej z wysp należących do Markizów w momencie, gdy Salon Jesienny w Paryżu poświęcał mu całą osobną wystawę.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}