Paul Gauguin - Tahitański pasterz
Paul Gauguin - Tahitański pasterz

Paul Gauguin - Tahitański pasterz

82,41 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Paula Gauguin Tahitański pasterz wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Paul Gauguin zaczął malować dość późno, bo w wieku 25- ciu lat, malarstwo stało się jednak jego wielką namiętnością. Porzucił dla niego nie tylko pracę urzędnika, ale również żonę i dzieci. Przez całe życie poszukiwał nie tylko zakątków nieskażonych cywilizacją, ale również własnego stylu. Inspirowały go drzeworyty japońskie, surowe bretońskie pejzaże oraz obserwacja życia ludzi pozostających w stałym kontakcie z naturą. Efektem jego artystycznych poszukiwań było sformułowanie tzw. formuły syntetyzmu, która uprawnia do zamykania form zamkniętych wyraźnym konturem, odrzucenia perspektywy i operowania jednolitą plamą barwną. Gauguin stworzył ponadto podstawy dla symbolizmu, a jego twórczość wywarła silne oddziaływanie również na fowistów.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}