Henri Rousseau - Tygrys podczas burzy...
Henri Rousseau - Tygrys podczas burzy...
Henri Rousseau - Tygrys podczas burzy...
Henri Rousseau - Tygrys podczas burzy...

Henri Rousseau - Tygrys podczas burzy tropikalnej (zaskoczony)

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Henriego Rousseau Tygrys podczas burzy tropikalnej (zaskoczony) wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Malowidło ukazuje tygrysa pośród szalejącej wichury, oświetlonego blaskiem błyskawicy, przygotowującego się do skoku na upatrzoną ofiarę. Ofiara tygrysa znajduje się poza ramami płótna, rezultat łowów pozostawiony jest więc wyobraźni widza, choć pierwotny tytuł dany obrazowi przez Rousseau, Zaskoczony!, sugeruje, że to tygrys miał przewagę. Rousseau później stwierdził, że jego tygrys miał właśnie rzucić się na grupę badaczy. Pomimo widocznej prostoty, obrazy Rousseau przedstawiające dżunglę były malowane precyzyjnie, warstwami, z użyciem dużej liczby zielonych odcieni, żeby uchwycić bujność i obfitość roślinności. Rousseau wymyślił również własną metodę przedstawiania ulewnego deszczu przy pomocy pasemek malowanych srebrnym kolorem, biegnących skośnie przez płótno.

 

źródło: wikipedia

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}