Caspar David Friedrich - Wędrowiec...
Caspar David Friedrich - Wędrowiec...
Caspar David Friedrich - Wędrowiec...
Caspar David Friedrich - Wędrowiec...

Caspar David Friedrich - Wędrowiec nad morzem mgły

82,41 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Caspara Davida Friedricha Wędrowiec nad morzem mgły wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

„Wędrowiec nad morzem mgły” jest jednym z bardziej rozpoznawalnych obrazów Caspara Davida Friedricha, warto jednak przypomnieć gdzie został namalowany. Friedrich znany jest z romantycznych pejzaży, ukazujących monumentalność natury i pewną drzemiącą w niej mistykę. Jednymi z ulubionych zakątków malarza były Rugia i Karkonosze. Wspomniany obraz powstał właśnie na Rugii, niemieckiej wyspie, leżącej niedaleko obecnej polskiej granicy. Co ciekawe, Rugia w czasach przedchrześcijańskich była siedzibą jednej z większych i bardziej słynnych słowiańskich świątyń. Po kilkuset latach wspaniała natura zainspirowała również Friedricha, który stworzył tam wiele niezwykłych dzieł.Słynny obraz Friedricha przedstawia postać samotnego wędrowca, odwróconego do widza plecami, stojącego spokojnie na skalistym szczycie nad przepaścią. Poniżej wędrowca zalega "morze mgieł" zasłaniające ziemski świat. Malarz ukazał wykroczenie ponad sferę ziemską i konfrontacje z boskością, oddzielił wyraźnie sferę sacrum od profanum.

 


Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}