Leonardo Da Vinci - Ginevra de Benci
Leonardo Da Vinci - Ginevra de Benci

Leonardo Da Vinci - Ginevra de Benci

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Leonarda Da Vinci Ginevra de Benci wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Kim jest tajemnicza, prawdopodobnie około szesnastoletnia, Ginevra, którą sportretował Leonardo da Vinci? To dziewczyna, która w kręgach rodziny Medyceuszy była znana głównie za sprawą swojej twórczości lirycznej, dramatycznej oraz cnotliwego życia. Według legendy malarz zakochał się w Ginevrze, co jest jednak mało prawdopodobne. Co ciekawe z biegiem czasu obraz został ucięty z dołu, przez co z dzieła zniknęły ręce dziewczyny.

Do imienia modelki nawiązuje na obrazie ciemny krzew jałowca (wł. ginepro). Na odwrocie umieszczono emblemat wielbiciela Ginevry Bernarda Bembo.  Artysta ukazał melancholijne rysy i porcelanową subtelność twarzy kobiety, której wzrok jest skierowany ku obserwatorowi. Artysta wprowadził innowację do koncepcji przedstawienia modelki. Przedstawił dziewczynę na otwartym planie w tle, gdy tymczasem inny artyści ukazywali jeszcze kobiety schronione w swoich domach, w których niekiedy przez okno widoczny był krajobraz.

 
Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}