Salvador Dali - Odkrycie Ameryki...
Salvador Dali - Odkrycie Ameryki...
Salvador Dali - Odkrycie Ameryki...
Salvador Dali - Odkrycie Ameryki...
Salvador Dali - Odkrycie Ameryki...

Salvador Dali - Odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba

238,62 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Salvadora Dali Odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Praca stanowi hołd oddany Hiszpanii przez artystę. Łączy w jedną całość historię Hiszpanii, religię, sztukę i mity. Obraz powstał na zlecenie galerii Hunington Hartford of Modern Art w Columbus Circle w Nowym Jorku.

Na obrazie tytułowy Krzysztof Kolumb jako pierwszy ląduje w „nowym świecie”. Artysta przedstawił to wydarzenie metaforycznie, odbiegając od historycznej dokładności. Zatem Kolumb nie został przedstawiany jako marynarz w średnim wieku, ale jako młodzieniec, odziany w klasyczną szatę: stanowi symbol Ameryki - młodego kontynentu. Gala Dali, żona malarza, ukazana została jako Najświętsza Maria Panna (lub według niektórych komentatorów jako św. Helena) na sztandarze z prawej strony Kolumba. Wygląda jak święta, sugerując, że jest muzą Daliego i że jest odpowiedzialna za jego własne "odkrycie Ameryki".


Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}