Vincent van Gogh - Czaszka z...
Vincent van Gogh - Czaszka z...
Vincent van Gogh - Czaszka z...

Vincent van Gogh - Czaszka z zapalonym papierosem

154,98 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Vincenta van Gogh Czaszka z zapalonym papierosem wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Czaszka z palącym się papierosem jest bez wątpienia jest jednym z najbardziej makabrycznych obrazów van Gogha a zarazem jedną z jego najbardziej wyróżniających się prac z okresu pobytu w Antwerpii. To dziwne, surrealistyczne dzieło jest zupełnie niepodobne do jego innych prac.

Obraz powstał przypuszczalnie na podstawie studium szkieletu podczas lekcji anatomii, kiedy artysta studiował sztukę na antwerpskiej Akademii Sztuk Pięknych (hol. Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen). Zdaje się to potwierdzać szkic Wiszący szkielet i kapelusz z tego samego okresu. Stan zdrowia artysty był wówczas zły (dolegliwości żołądkowe, psujące się zęby).

 

źródło: wikipedia

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}