Vincent van Gogh - Widok na Arles z...
Vincent van Gogh - Widok na Arles z...
Vincent van Gogh - Widok na Arles z...

Vincent van Gogh - Widok na Arles z irysami na pierwszym planie

215,25 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Vincenta van Gogh Widok na Arles z irysami na pierwszym planie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

W lutym 1888 Vincent van Gogh, zmęczony fizycznie i psychicznie, opuścił Paryż i wyjechał na południe Francji, do Arles. Miał tam nadzieję na odnalezienie światła i atmosfery, które fascynowały go w japońskich drzeworytach. Elementy te odnalazł w kwitnących sadach i rozświetlonych słońcem krajobrazach Arles. Uchwycił je na obrazach takich jak Widok na Arles z irysami na pierwszym planie.

Charakterystyczną cechą obrazu są wyraziste kontury użyte dla podkreślenia kształtów kwiatów, wykonane końcowymi muśnięciami pędzlem. Oznacza to odejście od praktyki impresjonistów, w poszukiwaniu czegoś bardziej określonego, co van Gogh zawdzięczał w pewnej mierze japońskim drzeworytom ale też być może i wpływowi samego Bernarda, który właśnie zaczął mu przysyłać swoje ostatnie rysunki, na których kontury były często wyraziście zaznaczone. Do tematu irysów artysta powrócił później, podczas pobytu w Saint-Rémy. Namalował tam dwa jego obrazy z irysami jako głównym motywem.

 

źródło: wikipedia.pl

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}