Tycjan - Alegoria roztropności
Tycjan - Alegoria roztropności
Tycjan - Alegoria roztropności

Tycjan - Alegoria roztropności

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Tycjana Alegoria roztropności wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

. Jeżeli ktoś ma ochotę przyjrzeć się bliżej Tycjanowi warto zwrócić uwagę na „Alegorię roztropności”. W bardzo symbolicznym i wielopoziomowym dziele autor zawarł nie tylko swój autoportret, ale i pewien wyraz przekonań artystycznych. Męskie głowy wskazują na trzy etapy życia mężczyzny, przypasowane im zwierzęta dopełniają zaś całość. Każda z twarzy została namalowana w innej manierze i w innym oświetleniu: od idealnego wykończenia i jasności młodzieńca (syna Tycjana), do prawie nieczytelnej, rozmazanej głowy starca (samego autora). Środki czysto malarskie zostały tutaj wykorzystane do podkreślenia motywu przemijania. Wiele malowideł, nie tylko „Alegoria Roztropności”, wskazuje na to, że Tycjan świadomie wybierał manierę malarską w zależności od treści obrazu i jego funkcji. Badacze szukają coraz to nowych i coraz śmielszych interpretacji późnego stylu Tycjana, doszukując się w nim wyrazu jego teorii na temat aktu kreacji.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}