Sandro Botticelli - Wiosna
Sandro Botticelli - Wiosna
Sandro Botticelli - Wiosna

Sandro Botticelli - Wiosna

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Sandra Botticelli Wiosna wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Trudno stwierdzić, która kobieta była najchętniej portretowaną w historii malarstwa, jednak jedną z nich z pewnością jest Simonetta Vespucci. Odnajdziemy ją choćby pod postacią tytułowej Wiosny na obrazie Sandro Botticell’ego. Artysta malował Simonettę wiele razy, ale nie był jedynym. O względy dziewczyny zabiegało wielu twórców epoki. „Wiosna” skrywa jednak za sobą tragiczną historię, powstała bowiem rok po tragicznej i przedwczesnej śmierci modelki. Niektórzy badacze uważają, że to właśnie z jej postacią należy wiązać znaczenie obrazy, został bowiem namalowany na specjalne życzenie kogoś z rodu Medyceuszy. Z kolei drugą główną postacią jest Lukrecja Donati jako Wenus. Wybór modelek ma znaczenie również ze względu na fakt, że to właśnie w nich kochali się dwaj bracia z rządzącej Florencją rodziny.

Słynna „Primavera” to jeden ze sztandarów renesansu. Jest to jednak renesans wczesny, który nie wstydzi się średniowiecznej estetyki. Najmocniej widać ją w gotyckiej smukłości postaci i w pozie stojącej w centrum Wenus.

Tematyka obrazu jest jednak w pełni antyczna. Mamy tu Zefira, Chloris, Kupidyna, Merkurego, Wenus i trzy gracje. Niestety, choć znamy bohaterów, to znaczenie dzieła jest niezbyt jasne. Historycy sztuki najczęściej szukają go w ideach neoplatońskich filozofów z Akademii Florenckiej.

 

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}