Michelangelo Merisi da Caravaggio -...
Michelangelo Merisi da Caravaggio -...
Michelangelo Merisi da Caravaggio -...

Michelangelo Merisi da Caravaggio - Amor zwycięski

82,41 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Michelangela Merisi da Caravaggio Amor zwycięski wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Dzieło powstało na zamówienie markiza Vincenza Giustinianiego (1564-1637) do jego rzymskiego pałacu, gdzie istniała największa kolekcja w ówczesnym Rzymie. Markiz był nie tylko mecenasem artystów, ale i intelektualistą, autorem pism o malarstwie i innych sztukach.

Amor zwycięski Caravaggia powstał na specjalne zamówienie. Markiz Vincenzo Giustiniani, mecenas artystów, intelektualista i autor wielu tekstów o sztuce, zażyczył sobie, by artysta stworzył alegorię zwycięstwa nad jego zamiłowaniami intelektualnymi i przemijalnością życia. Obraz miał być również ilustracją dla słów z poematu Wergiliusza Eclogues X.69: Omnia vincit amor et nos cedamus amori (Miłość wszystko zwycięża i my ulegnijmy miłości).
Według innych interpretacji akt miał być również aluzją do dzieła Michała Anioła widocznego na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej. Waźbiński uważa Amora za wcielenie Cnoty oraz mistrza i władcy wszystkich sztuk; chłopiec nie depcze atrybutów, lecz panuje nad nimi. Tym samym obraz ma przekazać widzowi, iż miłość jest siłą potrzebną do osiągnięcia mistrzostwa we wszystkim.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}