Joseph Mallord William Turner - Most...
Joseph Mallord William Turner - Most...
Joseph Mallord William Turner - Most...

Joseph Mallord William Turner - Most westchnień w Wenecji

119,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Williama Turnera Most westchnień w Wenecji wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Wenecki Most Westchnień przez lata inspirował wielu artystów. Celem jego budowy było umożliwienie połączenia pomiędzy więzieniem a obradującym w Pałacu Dożów Trybunałem Kryminalnym. Przez most prowadzono skazańców do cel, gdzie mieli odsiadywać swoje wyroki. Most swoją sławę zawdzięcza głównie XIX-wiecznym romantycznym pisarzom. Wedle ich wyobrażeń przechodzący tędy skazańcy mieli tęsknie wzdychać (stąd także nazwa mostu) do swych ukochanych pozostających na wolności i do "wolnego świata", który widzieli ostatni raz przed odbyciem kary; niektórzy - w ogóle ostatni raz w życiu. Romantyzmowi historii uległ podczas swojej podróży również angielski pejzażysta J. M. W. Turner.

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}