Caspar David Friedrich - Opactwo w...
Caspar David Friedrich - Opactwo w...

Caspar David Friedrich - Opactwo w dębowym lesie

142,68 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Caspara Davida Friedricha Opactwo w dębowym lesie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

„Opactwo w dąbrowie” jest chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów niemieckiego romantyka Caspara Davida Friedricha. Na pierwszy rzut oka trudno jednak dostrzec co dokładnie przedstawia płótno. Po chwili można jednak zauważyć procesję mnichów zmierzających w kierunku monumentalnych ruin świątyni. Wokół niej gdzieniegdzie widnieją powykrzywiane nagrobki. Człowiek, natura i kultura zdają się tutaj stanowić pewną posępną jedność, a świat doczesny zostaje wpisany w porządek śmierci. Mimo posępnych barw obraz nie jest jednak pesymistyczny. Gałęzie drzew spowite są jasnością. Friedrich pozostawał pod głębokim wpływem protestanckich tradycji, a symbolika obrazu zdaje się sugerować pewną mistyczną tajemnicą, gdzieś daleko poza nami, a jednak złączoną z doczesnym światem. Inspiracją dla tego pejzażu było zniszczone opactwo cysterskie w Eldenie.

Obraz namalowany został w latach 1809-1810. Po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w 1810 roku na wystawie zorganizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Berlinie. Będąc pod jego wielkim wrażeniem obraz kupił Fryderyk Wilhelm III, król pruski. Dzieło przechowywane jest w Muzeum Hohenzollernów w Pałacu Charlottenburg w Berlinie.


Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}