Henri Rousseau - Śpiąca Cyganka
Henri Rousseau - Śpiąca Cyganka
Henri Rousseau - Śpiąca Cyganka

Henri Rousseau - Śpiąca Cyganka

142,68 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Henriego Rousseau Śpiąca Cyganka wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Mimo, że Rousseau był bardzo często krytykowany za brak warsztatu, złe stosowanie perspektywy i światłocienia, to jego „Śpiąca Cyganka” jest jednym z bardziej rozpoznawalnych obrazów współczesnych. Przedstawienie uśpionej kobiety obserwowanej przez lwa w księżycową noc inspirowało wielu późniejszych twórców. Małą ciekawostkę może stanowić fakt, że w odcinku "Mom and Pop Art" serialu animowanego Simpsonowie Homer marzy o obudzeniu się w dziele sztuki z lwem oblizującym jego głowę. Aluzja do obrazu Rousseau jest oczywista.Rousseau wystawił obraz po raz pierwszy na 13 wystawie Salonu Niezależnych próbując bez powodzenia sprzedać go burmistrzowi rodzinnego miasta Laval. Obraz znalazl się ostatecznie w prywatnej kolekcji paryskiego handlarza węglem, w którego posiadaniu był do 1924, kiedy odkrył go krytyk Louis Vauxcelles. W tym samym roku obraz nabył paryski marszand Daniel-Henry Kahnweiler, powstał spór, czy dzieło nie jest falsyfikatem. Potniej historyk sztuki Alfred H. Barr Jr. zakupił obraz dla nowojorskiego Museum of Modern Art.

Fantastyczne przedstawienie lwa rozmyślającego nad kobietą śpiącą w księżycową noc jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki czasów współczesnych.

 


Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}