Jacopo Tintoretto - Święty Jerzy w...
Jacopo Tintoretto - Święty Jerzy w...

Jacopo Tintoretto - Święty Jerzy w walce ze smokiem

109,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Jacopa Tintoretto Święty Jerzy w walce ze smokiem wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Rozmiar obrazu

 

Tematem obrazu jest zwycięstwo św. Jerzego nad smokiem. Legenda zrodziła się w czasach wypraw krzyżowych a pierwsze wzmianki pochodzą z rejonów Kapadocji. Wspominała o niej Złota legenda. Według niej w III wieku żołnierz Jerzy zgładził smoka nękającego jego rodzinną Kapadocję w Azji Mniejszej i uratował w ten sposób księżniczkę złożoną w ofierze. W rzeczywistości była to alegoryczna opowieść o rzeczywistych wydarzeniach związanych z przyjęciem przez Kapadocję chrześcijaństwa głównie dzięki staraniom m.in. św. Jerzego. W ikonografii Jerzy przeszywa smoka włócznią. Potwór stanowi symbol Szatana. Uratowana księżniczka stanowi symbol Kapadocji i jej miast. Metaforyczną opowieść z biegiem czasu zaczęto traktować dosłownie a smok i kobieta stały się atrybutami świętego Jerzego.

 

źródło: wikipedia

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}