Adam Albrecht - Konie na ganku
Adam Albrecht - Konie na ganku
Adam Albrecht - Konie na ganku
Adam Albrecht - Konie na ganku

Adam Albrecht - Konie na ganku

99,00 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Adama Albrechta Konie na ganku wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.Obrazy Koncepcyjne

 

Adam Albrecht słynie głównie ze scen batalistycznych oraz z obrazów przedstawiających konie. Skąd zamiłowanie do takiej tematyki? Albrecht był nie tylko artystą, ale też wojakiem. Brał udział m.in. w kampanii austriackiej i rosyjskiej oraz w słynnej włoskiej kampanii Napoleona III przeciwko Austriakom (1859). Malarz nie tylko stworzył ponad sto rycin upamiętniających rozmaite etapy wypraw wojennych, ale wydał także opowiadające o nich pamiętniki.  W młodości praktykował w zawodzie cukiernika. W 1803 udał się do Norymbergi, gdzie podjął studia w akademii sztuk pięknych pod kierunkiem Christopha Zwinger’a. W 1807 przeniósł się Monachium, brał udział w kampanii austriackiej i rosyjskiej służąc jako malarz u Eugène de Beauharnaisa.

Po kilkuletnim pobycie we Włoszech powrócił do Monachium, gdzie pracował dla królów Bawarii i cesarzy Austrii. Wykonywał m.in. zlecenia Ludwika I Wittelsbacha i Fraciszka Józefa I.  Pod koniec życia wiele obrazów wykonał wspólnie z synami, bracia Benno, Franz, Eugen i Julius Adam byli również malarzami. Jego ostatnim i największym dziełem był obraz pt. Schlacht von Zorndorf. 

Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}