Rodzina Ulmów - błogosławieni
Rodzina Ulmów - błogosławieni
Rodzina Ulmów - błogosławieni
Rodzina Ulmów - błogosławieni
Rodzina Ulmów - błogosławieni

Rodzina Ulmów - błogosławieni

S_R_193
119,31 zł
Brutto

Obrazy produkujemy na płótnie canvas, z wykorzystaniem specjalnych atramentów, które charakteryzują się wysoką precyzją odwzorowywania barw, płynnymi przejściami tonalnymi, jak również w przypadku prac czarno-białych neutralnością barw z wysokim poziomem czerni. Wysoka rozdzielczość druku zapewnia znakomite odwzorowanie najdrobniejszych detali, co sprawia, iż kopia jest wierna oryginałowi.

Obrazy naciągamy na lity blejtram sosnowy, który dzięki swojej masie i trwałości będzie służył przez wiele lat, nie wyginając się.

Rozmiar obrazu

 

Józef Ulma i jego żona Wiktoria (będąca w ostatnim miesiącu ciąży) zostali zamordowani nocą 24 marca 1944 r. przez hitlerowców za ukrywanie Żydów. Wraz z nimi zginęła szóstka ich dzieci, z których najstarsze miało 8 lat, a najmłodsze 1,5 roku, oraz ośmioro Żydów z rodzin Szallów i Goldmanów, w tym malutka córeczka tych ostatnich. Te żydowskie rodziny ukrywały się w domu Ulmów we wsi Markowa na Podkarpaciu.

Czyn Ulmów został uznany przez Kościół katolicki za męczeństwo za wiarę. 10 września br. wszyscy zostali ogłoszeni błogosławionymi. Będzie to pierwszy w historii przypadek, kiedy beatyfikacji dostąpi cała rodzina.

Pierwowzór reprodukcji to obraz wykonany w technice olejnej na płótnie o wymiarach 250 x 180 cm. Jego autorem jest artysta malarz Oleg Czyżowski, mieszkający w Chmielniku k. Rzeszowa. Autor wielu przedstawień o tematyce religijnej i kopii obrazów sakralnych, także portrecista, urodzony we Lwowie, studia artystyczne odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzieło od 10 września 2023 r. przeznaczone jest do kultu religijnego jest nowym znakiem, symbolem w domenie publicznej.

Rodzaj podłoża
Płótno
Brak opini

Zobacz także

Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}