Gustav Klimt - Portret Emilie Louise Floge

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Gustava Klimta Portret Emilie Louise Floge wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.59,00 zł brutto

O Gustavie Klimt’cie, który do śmierci mieszkał z matką i jego związkach z kobietami krążyło mnóstwo plotek po całym Wiedniu. Podejrzewano go o rozliczne romanse, niektórzy uważają też, że miał aż czternaścioro nieślubnych dzieci. Czy jednak są kobiety, które miały w jego życiu jakieś szczególne znaczenie? Wydaje się, że jedną z nich była Emilie Louise Floge, znana projektantka i przedsiębiorczymi. Po kilkudziesięciu latach znaleziono ich wieloletnią korespondencję, pełną czułości i śladów emocjonalnego przywiązania, została też nieraz uwieczniona przez malarza. Dziwić wobec tego może fakt, że kiedy po pewnym miłosnym skandalu wracał do niej z Wenecji zajmować się musiał również myślą o swoich dwóch modelkach, które lada chwila miały urodzić jego dzieci.

POLECAMY RÓWNIEŻ