Jean Leon Gerome - Targ niewolników w...
Jean Leon Gerome - Targ niewolników w...
Jean Leon Gerome - Targ niewolników w...
Jean Leon Gerome - Targ niewolników w...

Jean Leon Gerome - Targ niewolników w Rzymie

119,31 zł
Brutto

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Jeana Leona Gerome Targ niewolników w Rzymie wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.



Rozmiar obrazu

 

Zapachy Orientu, tajemnice skrywane między ścianami Haremów, targi niewolników. Jest pewien francuski malarz, którego szczególnie pasjonowała taka tematyka. Jean- Leon Gerome nie tylko malował, ale odbywał też liczne podróże. Część jego dzieł jest również efektem rozbudzonej wyobraźni, jak np. te, które przedstawiają handel nagimi niewolnicami w starożytnym Rzymie.

W wielu filmach, których akcja umiejscowiona jest w starożytnym Rzymie, mamy okazję oglądać zafałszowanie historii. Ani rzymska publiczność, ani cesarze nie skazywali gladiatorów na śmierć, obracając w dół wyciągnięty kciuk. To kciuk skierowany ku górze (dzisiaj dla większości będący odpowiednikiem stwierdzenia „wszystko w porządku”) był wyrokiem, ponieważ symbolizował wyciągnięty miecz. Co ciekawe, bardzo łatwo jest wyjaśnić skąd pochodzi taka błędna interpretacja, a ma związek z konkretną osobą. Jean-Léon Gérôme, francuski malarz, niepoprawnie zrozumiał łaciński opis gestu: „pollice verso”’ oznaczający „obrócony kciuk” – jednak obrócony w górę, a nie w dół. Gest łaski to „pollice compresso” – „zaciśnięty kciuk”. Jego przedstawienia upowszechniły w kulturze wersję, która zdawała mu się być poprawną.



Brak opini
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z ciasteczek.

{hook h = 'displayRemarketingTag'}