Promocja

zobacz wszystkie

Salvador Dali - Płonąca żyrafa

Obraz na płótnie malarskim, dzięki któremu uzyskujemy zachwycający, realistyczny efekt. Naciągnięty na blejtram z drewna sosnowego z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Reprodukcja obrazu Salvadora Dali Płonąca żyrafa wykonana jest zgodnie z certyfikatem Digigraphie®, gotowa do powieszenia na ścianie. Więcej szczegółów w dziale jakość i technologia.99,00 zł brutto

Namalowana w 1936 roku Płonąca żyrafa, wisi dziś na ścianie muzeum sztuki w Bazylei. Każdy kto pierwszy raz zobaczy oryginał, zapewne będzie zdziwiony  niewielkimi rozmiarami obrazu. Ludzkie patyczaki Salvadora Dali są uwięzione w ciasnych ramach. Ale w świecie złych snów, przestrzeń jest złudna.  Ludzkie istoty mutują, ich ciała ciemnieją i stają się kościste. Ich ręce bezradnie szukają po omacku w przestrzeni, jakby przebierając po strunach niewidzialnej harfy. Jak zoolog badając chory okaz, malarz bada każdy szczegół wychudzonego ciała kobiety. Oblepiająca ciało suknia nie ukrywa niczego. Jej skóra przybrała szarą, żałobną barwę nocnego nieba. Krajobraz zalany jest niesamowitym światłem.

 

źródło: dalicje.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ